UA Press-Releases
Официальные пресс-релизы украинских телекоммуникационных компаний

ІІІ науково-практична конференція "Актуальні питання регулювання у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом"

Ярлыки:
16-17 червня 2009 року у м. Києві на базі Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» проходила ІІІ науково-практична конференція "Актуальні питання регулювання у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом", організатором якої була Національна комісія з питань регулювання зв'язку України спільно із Державним університетом інформаційно-телекомунікаційних технологій, Державним підприємством "Український державний центр радіочастот" та Одеською національною академією зв'язку ім. О.С. Попова.

У науково-практичній конференції взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, операторів та провайдерів телекомунікацій, науково-дослідних та вищих навчальних закладів, громадських організацій, електронних та друкованих ЗМІ, Голова та члени НКРЗ, керівники структурних підрозділів НКРЗ, Державної інспекції зв’язку, ДП «Український державний центр радіочастот», серед яких 10 докторів, 20 кандидатів технічних та економічних наук.

Відкрив конференцію член НКРЗ В.Ф. Олійник, який привітав учасників та відзначив актуальність запропонованої до обговорення теми.

Голова НКРЗ С.О. Колобов оголосив привітання Першого віце-прем’єр-міністра України О.В. Турчинова учасникам конференції.

У вступному слові до учасників конференції Голова НКРЗ С.О. Колобов відзначив: «Сьогодні, в умовах світової кризи, дії регуляторних органів повинні бути виваженими, обережними. В умовах кризи існує дві моделі поведінки для оператора. Перша пасивна – затамувавшись і мінімізуючи втрати скоротити витрати на розвиток мережі, зберігаючи зароблені раніше кошти, друга активна – шукати інші шляхи, агресивно вкладаючи кошти в розвиток галузі.

На думку членів Комісії, і це є моя особиста думка також – основна мета нашої Конференції, запропонувати найбільш прийнятні ідеї та заходи, запровадження яких забезпечить всі необхідні умови для того, аби оператор зв’язку обирав саме другу модель поведінки на ринку».

Учасників конференції також привітали ректор Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова П.П. Воробієнко, начальник ДП „Український державний центр радіочастот” П.В.Слободянюк, проректор Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій О.В. Дробик.

Після завершення урочистої частини конференції розпочали роботу пленарні засідання.

Член НКРЗ В.П. Звєрєв здійснив аналіз ринку телекомунікацій та виклав концепцію побудови дозвільної системи в галузі телекомунікації та користування радіочастотним ресурсом України.

У доповіді члена НКРЗ А.В. Тичинського йшлося про проблемні питання і шляхи ефективного використання радіочастотного ресурсу України.

Член НКРЗ С.В. Мирний виступив з доповіддю на тему: „Концептуальні підходи НКРЗ України щодо контролю якості телекомунікаційних послуг та мереж”, окремо акцентувавши увагу присутніх на організаційних та технічних аспектах.

Під час роботи пленарних засідань розглянуто питання запровадження та сумісності новітніх мережевих технологій, нові підходи до визначення планової рентабельності при формуванні тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги, складові економічного регулювання сфери телекомунікацій України, а також проблеми широкосмугового доступу.

Шляхи підвищення рівня регулювання телекомунікаційного ринку та вироблення спільних позицій для вирішення існуючих проблем в галузі зв’язку розглядалися під час роботи секцій. Їх учасники мали змогу в конструктивній розмові обговорити актуальні питання регулювання у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом.

У рамках конференції працювала виставка обладнання радіотехнічного моніторингу, на якій учасники мали змогу ознайомитися із зразками засобів радіомоніторингу. Зокрема, вперше на виставці була представлена спеціалізована станція технічного контролю, яка призначена для виконання робіт з радіочастотного моніторингу у діапазоні частот від 9 кГц до 40 ГГц та інструментальної оцінки параметрів випромінювання РЕЗ у зазначеному діапазоні.

Результатом роботи ІІІ науково-практичної конференції «Актуальні питання регулювання у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом України» стало прийняття рішення, основними положеннями якого стали: створення науково-аналітичної лабораторії з питань регулювання телекомунікацій, удосконалення та систематизація законодавства у сфері телекомунікацій з метою виконання міжнародних зобов’язань України та переходу від ліцензійної основи здійснення діяльності у сфері телекомунікацій до реєстраційної, прискорення вирішення проблеми взаємоз'єднання телекомунікаційних мереж різних операторів, а також впровадження результатів наукових розробок провідних наукових шкіл з ЕМС, прискорення впровадження інформаційно-аналітичних систем у сфері регулювання зв'язку для переходу на електронний документообіг заявних документів до НКРЗ та УДЦР, на урядовому рівні порушити питання фінансового забезпечення досліджень за напрямками регулювання телекомунікацій (з текстом рішення можна ознайомитися на сайті НКРЗ - www.nkrz.gov.ua).

Мобильная версия

Android-приложение

Followers


Артём Сухорослов